E-Ticaret

Günümüz ticari hayatında ekonominin doğası hızlı bir değişime uğradı. Artık geleneksel satış yöntemleri ürünlerin daha geniş kitlelere ulaştırılmasında yetersiz kalıyor.  Ürün hakkında ayrıntılı bilgiye ve görsellere olan ihtiyaç artıyor. Hiç kimse eskisi gibi mağaza mağaza dolaşıp ürün aramıyor. Bunun yerine aradıkları ürünü bilgisayarın başında oturup kısa bir zaman içinde birçok mağaza dolaşıp fiyat kıyaslaması yaparak buluyor. Durum böyle olunca “Hadi bizde bir e-ticaret sitesi yapalım” demekle de işe başlanmıyor. E-ticaret sitesi yaptırmadan önce bilmemiz gereken doğrular ve yanlışlar var. Ne gibi risklerle karşı karşıya kalacağımızı bilmemiz lazım. Bu risklerden bazıları;
  1. Kredi Kartı bilgilerinin başkasının eline geçmesi
  2. Donanımsal Yetersizlikler
  3. Güvenilir olmayan kargo hizmetleri
  4. Yazılım Hataları
  5. Değişen ticaret kanunları
  6. Sitenin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmesi
  7. Sağlıklı stok tutulmaması ve fiyatların zamanında güncellenmemesi
 
Tüm bu risklerle baş etmek elbette ki mümkün. Bunun için profesyonel bir firma ile çalışmak en büyük kazancınız olacaktır. Web siteniz satışa hazır olduğunda sizinde sipariş edilen ürünlerle ilgili kargo anlaşmalarınızın, ürün tedarik zincirinizin hazır olması, sitenizdeki yazılım ve güvenliğin üst düzey olması (en az 128bit şifreleme ile korunması), müşteri kredi kartı bilgilerinin sistemde tutulmaması, sitenizin barındırıldığı serverdaki alan ve trafiğinizin yeterli olması, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için gerekli optimizasyon çalışmalarının yapılmış olması, periyodik aralıklarla sitenizin yedeğinin alınıyor olması gibi konularda hiçbir aksaklık yaşanmaması gerekmekte. Bu hususlardan birinin aksaması durumunda bile müşteri güveni yok olacaktır.

Egeweb, tüm bu risklerin çözümünü garanti ediyor ve sanal mağazamızı birlikte kuralım diyor. Sadece web sitesi yapmak değil, e-ticaret konusundaki danışmanlık hizmetlerini de sizlerle paylaşıyor..